Hayat ve Nefes
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayat ve Nefes

Hayat'a Bir Nefes'lik mola...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

*ßu ßi® HaYaL*

+5
ssSeBoSss
burcum
_KüBrA_
hotaru_edward
koke
9 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
koke
..::Pembe Yıldız::..
koke

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 5:46 pm

*ßu ßi® HaYaL*

*******Karakter Tanıtım********

*Edwar ve Bella* :
İkiside insandır. Birbirlerine ölesiye aşıktırlar. Birbirleri için yaratılmışlardır.

*Renee ve Charlie*:
Vampırdırler. Kayda deger bi özel güçleri yoktur.Bellanın anne we babasıdır.

*Carlisle ve Esme*:

Vampırdırler. Carlısle doktordur.Esme evde çocuklarının anası durumunda bir ev sarmaşığıdır
.

*Jasper, Alice, Emmet Rosalie*:
Edward ın ablası ve abisi durumunda olan vampirlerdir.Ama Carlısle ve Esmenin
evlatlık çocuklarıdır. Edward ise özdür.

*Volturiler*:

Hepsi tanıdık kişiler. Seriyi okuyan herkes bilir. Farklı bir durum yok. Smile

Edward ve Bellanın insansı yaşamını ve sonra vampir oluşunu bir kerede koke(elif) den dinleyeceksiniz.
*****hikaye tanıtım bölümü******

Öncelikle Edward ve Bella ikilisi lise hayatının son demlerini yaşamaktadırlar. Onlar için çok heyecanlı olacak bu zamanlar ilişkilerinin 4. yıl dönümüyle daha neşeli ve heyecanlı bi hale gelir. Edward ve bella aileleriyle birlikte İtalyada yaşamaktadırlar. Volterra ya yakın biryerde olmaları hayatlarının renklenmesini ve daha acı yada aşk dolu hale gelmesine hız kazandırır.

* Hikaye şifreleri Wink

Carlisle ve Esme için....****

Evlilikleri boyunca çok iyi bir ilişkileri olan Carlısle ve Esme birbirlerini çok seven bir çifttir.Evlendiklerinde ve flört döneminde insanlardır. Evlenmelerı üzerinde 5 yıl geçmesine rağmen çocukları olmayan Carlısle ve Esme nin 5. yılın sonunda bir erkek çocukları olur ve bu çocuğun ismini *edward* koyarlar.edward büyüdükçe Esme we Carlısle onun yaşamını çok iyi bi şekilde yürütmesi için tüm çabaları gösterir. Carlısle ve Esme bir gün Volteradaki arkadaşlarını ziyarete gitmek için gece yola koyulduklarında. Esrarengiz yaratıkların saldırısına uğrarlar. Ve içlerinden genç olan bir yaratık (alice) onların ölmesine we bole oldurulmesıne dayanamayıp onları ısırır. Bu süreçte vampir olan ikili. Uzun yenidoğanlık hayatlarını sürdürmeye koyulurlar. Öncelikle bu esrangiz yaratıkların ne olduklarını araştırır ve onları dönüştüklerinin farkına varıp, ne yapmaları gerektiğini ögrenırler.edward dan uzakdurmaları gerekmektedır.Çünkü edwarddan yayılan koku onları değişik bir şekilde etkisi altına almaktadır. Edward dan hep uzak durmaya çalışıp. Yenıdoganlıktan kurtulmaya için ellerinden geleni yaparlar.yeni doğanken insan avlarlar.yeni doğanlığın sonunda zaten bir doktor olan Carlısle hastanedeki işine zorda olsa geri alınır ve. İnsanlarla yaşamına ve onları iyileştirme çabası üzerine kendini eğitir. Ve kan ihtiyacını tamamen insanlardan karşılamak yerıne hayvanları tercıh eder.Carlısle ve Esmeyı kurtaran Alice gelecegı gören bir wampirdir. Ve Jasper ı Emmetı Rosalıeyı örgütleyıp Aroya meydan okurlar. Ve onun borusunun artık onlar için ötmeyeceğini kanıtlarlar.Ve Voltera için çalışmayı bırakıp. İtalya sokaklarında gezmeye başlarlar. Taa ki. Alice nın tanıdık bir koku burnuna gelene kadar. Bu carlısle ve Esme nın kokusudur.Alice onları hiç unutmamıştır. Çunku ilk değiştirdiği kişilerdir. Kokuyu takip edıp. Esme ve Carlısle nın evıne gelir. Bu sırada edward 2 yaşında bir bebektir. Carlısle ve Esme salondaki ikili koltuklarında beraber otururken. Bir anda kapı çalınır we içeri 4 vampır gırer. Carlısle araştırmaları sonuncunda ögrendıgı şeylere dayanarak onların vampır oldugunu hemen anlar.Alice konuşmaya başlar.Ve seni ve karını değiştiren hayatını kurtaran vampır benim der. Carlısle sinirlenip demek bizim bu duruma gelmemızı saglayan kötü; sensin diyerek atılır. ve alice hayır onlar volturı kötüleriydi bn sızı oğlunuza kavuşturmaya çalışıp sizi vampır yapıp kurtardım dıyerek açıklar .Carlısle sinirlerini yatıştırıp nıye geldıklerını sorar.Alice hemen anlatmaya başlar we Aro yla ilgili falan herşeyi anlatır. Şu anda onlardan ayrlıp sizi ben dönüştürdügüm için. Sizinle kalabilirmiyiz? kurallarınıza uyarız deyıp. Kendini emir kulu durumuna getırır. Carlıslenın tek istediği oğlu ve karsıyla beraber yaşamaktır. Ama gelen vampırlerede yardım edememek onun içini yakar kavurur. Biras düşünüp açıklamaya başlar. Sizin yaşlarınız küçük ve bnmde küçücük bir insan oğlum var. Kendınızı eğıtıp. Oğluma zarar wermemek için hayvan kanıyla beslenmenız gerekıyor der.Bunun üzerine Alice biz hemen Çalışmalara başlarız. Dimi kardeşlerim dıyerek heyecanlı bı sesle bunu gördüm. Bizde sizin gibi olucaz. Ve ”kardeşimiz Edward ı çok sevıcez” der. Carlısle onun özel yetenegı oldugunu anlayıp. Eger bır tehlıke falan olursa onları önceden uyarıp koruyacağını bıldıgınden.Onları kabul eder ve. İçlerinde bır insan olarak yasayan edward a tam bir bağlılıkla. Cullenn aılesı olup.. Mutlu bir şekilde yaşamlarına dewam ederler... !

NOT: İnsan kanı içmelerınde gözlerının kırmızı oluşu kımseye yani gören hiç bi insana farklı gelmez. çünkü italyada her renk lens modadır.

Renee ve Charlie için.
Renee ve Charlıe birbirine çok aşık bir ikilidir. Çok monoton bir hayatları vardır. Monoton hayatları çocuları bellanın dogmasıyla çok neşeli bir hal alır. Charlıe nın işi nedenıyle İtalyaya taşınmak zorunda kalırlar.İtalyaya taşınmalarıyla beraber yeni komşuları Cullen ailesiyle çok iyi dost olurlar. Günlerden bir gün Jasper ormanda avlanırken. Renee we Charlıyle karşılaşır. Ve ne kadar istemesede onları awlar. Sonradan çok pişman olan jasper ne yapacagını şaşırıp cesetlerı carlısleyegötürür. Ve çok pişman olduğunu ve üzüldüğünü ona anlatır. Carlısle bir çözüm yolu düşünürken. Bianda bir ses duyar. Ve meraklanıp bu sesın kıme ait olduğunu bakmak için eğilir ve.
Bir de ne görsün..

Bu sess;
Charlie ye aitti. Ve *Bella* diye sayıklamaktadır. Carlısle ona dönüp bir kaç şey sorar.Ve aralarındaki kısa dıologun sonunda carlısle onu ewıne tasıyıp. küçük bir odaya cıkarır. Ve onu oracıkta ısırır. Zehırın Charlıenın damarlarında yayılmasıyla beraber dönüşüm başlar. Ama charlıe nin dönüşümü herzaman oldugu gibi 2 gün gibi kısa bır surede olmaz. yaklaşık 9 gün içerisinde dönüşümünü tamamlayan charlie.Uyandığı anda bella nerde dıye sorar. Bella sıcacık yatakta uyumaktadır. ama carlısle; charlıye onu şuan görmenın sakıncalı oldugunu ona zarar verebılecegını soyleyıp onu ıkna eder. Charlının vejeteryan olma ve yenı doganlıktan kurtulma suresı kısa bır zamanda gerçekleşir.Bu işi yaptıgından cok pişman oldugu için jasper ustlenır.Charlıe Bellaya duydugu özlem merak ve sevgı duygularının sonucunda kısa surede yenı doganlık dönemını atlatır.Ve bellanın yanına gıder. Bellanın kokusu onu kendınden gecırse bile onun sewgısı bunu göz ardı etmesını çok kolaylaştırır. Bellayla beraber Renee nın hasretıyle yaşamaya başlarlar. Tabiki çok sevdıgı cullen ailesi onları hiç yalnız bırakmaz. Charlıe bellayı öyle güzel yetiştirirki, reneenın yokluğunu hiç farkına vardırmaz. Bella arada annesini hiç görmeyişi ve onu hiç tanımayışını hatırlayıp babasından anlatmasını istesede yine mutludur. Charlı renee hakkında bellaya anlattıklarının bella üzerinde çok büyük bir etkisi oldugunu farkına varır. Ve birde görürki. Bella aynı küçük renee dir. Smile

umarımm beğenirsinizz kuşlarımm. Smile

İNDEX
1. ve 2. ßöLümm
https://maviyildiz.yetkin-forum.com/calkan-periler-f14/su-si-hayal-t336-15.htm#8519
3. ve 4. ßöLümm
https://maviyildiz.yetkin-forum.com/calkan-periler-f14/su-si-hayal-t336-45.htm
5. ve 6. ßöLümm
https://maviyildiz.yetkin-forum.com/calkan-periler-f14/su-si-hayal-t336-60.htm
7. ve 8. ßöLümm
https://maviyildiz.yetkin-forum.com/calkan-periler-f14/su-si-hayal-t336-60.htm#9489
9. ve 10. ßöLümm
https://maviyildiz.yetkin-forum.com/calkan-periler-f14/su-si-hayal-t336-120.htm#10846
11. ßöLümm
https://maviyildiz.yetkin-forum.com/calkan-periler-f14/su-si-hayal-t336-120.htm#12410

En son koke tarafından Paz Tem. 04, 2010 7:18 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 7 kere değiştirildi
hotaru_edward
hotaru_edward

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 5:46 pm

ilk yorum bounce
özlemişim be bu duyguyu cheers

En son hotaru_edward tarafından Ptsi Haz. 14, 2010 5:47 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
_KüBrA_
..::Beyaz Yıldız::..
_KüBrA_

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 5:47 pm

ühü ühü ühü Sad Sad Sad
koke
koke

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 5:49 pm

hotaru_edward demiş ki:
ilk yorum bounce
özlemişim be bu duyguyu cheers
heyy Smile sewındımm kuuşmm. yarışınn galıbıı sensınn lol!
_KüBrA_ demiş ki:
ühü ühü ühü Sad Sad Sad
kübüm ama yoktun senn ben soledımm kii. bastım dıyee. Sad
_KüBrA_
_KüBrA_

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 5:52 pm

yaa kızlar msn de bana bi ses edin tırsıyorum Sad
koke
koke

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 5:53 pm

_KüBrA_ demiş ki:
yaa kızlar msn de bana bi ses edin tırsıyorum Sad

dur edıorumm hemnn kuşmm. buraya gıremedım ben bgnn öğlen gırdımde baya bı tamamlammam gerekn yerler wardıı onlara bakıdumm geldım hemnn Very Happy
burcum
burcum

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 5:54 pm

hıhh szi
beni beklemyin böö Very Happy
koke
koke

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 5:55 pm

burcum demiş ki:
hıhh szi
beni beklemyin böö Very Happy
kuşumm nerden bilimm ama Sad yazdım o kadar bi özlemm wardıı. ben dedımm. buda şanss. Smile bastımmmm. Very Happy
_KüBrA_
_KüBrA_

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 5:55 pm

yaa msn de beni duymuyonuz mu len kimse bana cevap vermiyo
öldüm mü yoksa ühü ühü Sad Sad
hotaru_edward
hotaru_edward

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 5:56 pm

şanslı bi varlığım galiba lol!
yaşasın şans lol!
ve bölmüler çok güzeldi ama esme ev sarmaşığı ha lol! lol! lol! hiç gülceğim yoktu lol! lol!
ve ben bölüm istiyorum şifreler beni kesmedi Crying or Very sad
koke
koke

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 5:59 pm

ewett ew sarmaşığıı Very Happy Very Happy
bgnmene sewındımm özlemımm Very Happy
kübümm. anladım kuşm ama şimdide ben ole hıssedıorumm. Sad

özlemm bölümm geçe gelırr belkimm Very Happy
burcum
burcum

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 6:17 pm

ayy anca okudum hee Very Happy evet elifcimmm bu renkli lens olayına bi ben giremeidm zatne böhüü Very Happy neysem olayı dramatize etmmeeim en iyisimi Very Happy eline sağlık cvanımm Very Happy hani diyorum ki bölüm alsakk Very Happy
koke
koke

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 6:19 pm

burcum demiş ki:
ayy anca okudum hee Very Happy evet elifcimmm bu renkli lens olayına bi ben giremeidm zatne böhüü Very Happy neysem olayı dramatize etmmeeim en iyisimi Very Happy eline sağlık cvanımm Very Happy hani diyorum ki bölüm alsakk Very Happy
renklı lenss Very Happy:D bişe bulamayınca ole soledmm bendee Very Happy Very Happy
bölüm müü. ımm. oda nee Shocked
hotaru_edward
hotaru_edward

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 6:24 pm

karakterlerin bir günün anlatıldığı düz yazı şekli oluyo elif Very Happy
koke
koke

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 7:00 pm

hotaru_edward demiş ki:
hmm. omuydu yaa Very Happy Very Happy
ssSeBoSss
..::Yeni Yıldız::..
ssSeBoSss

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 7:11 pm

Ahanda burdada karsımızda Bu Bir Hayal
Hayırlı olsun tekrardan kusum ellerine sağlık (:
koke
koke

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 7:15 pm

ssSeBoSss demiş ki:
Ahanda burdada karsımızda Bu Bir Hayal
Hayırlı olsun tekrardan kusum ellerine sağlık (:
saol bıtanemm. Smile
asıl gerçeğii. askın ayak izlerii bu eskıdıı artıkk Very Happy Very Happy
hotaru_edward
hotaru_edward

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 8:40 am

koke demiş ki:
hotaru_edward demiş ki:
hmm. omuydu yaa Very Happy Very Happy
evet oydu canım senin bugün eklemen gerekekn şey Very Happy
kakoLu_pudinq
kakoLu_pudinq

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 11:17 am

Ahaa bu bir hayall Very Happy Very Happy Elifim burdada açmışın konuyu Very Happy hayırlı olsun (; bölüm beklerim ben Very Happy
koke
koke

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 4:36 pm

saoll kuşumm. bölüm gelıcekk bu gece ıkı tanee hemdee Very Happy Very Happy
kakoLu_pudinq
kakoLu_pudinq

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 9:22 am

Oww 2 bölüm mü Very Happy heycanla bekliyorum Smile
burcum
burcum

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 12:16 pm

ya elif hani bölümmm Very Happy haızrı niden eklemiyosun sne Very Happy
koke
koke

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 12:20 pm

tamam kuşumm. eklıyorumm.. bölüm 1 ve bölüm 2 gelıyooo Very Happy Very Happy
hotaru_edward
hotaru_edward

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 12:32 pm

koke demiş ki:
tamam kuşumm. eklıyorumm.. bölüm 1 ve bölüm 2 gelıyooo Very Happy Very Happy
ni zaman şimdi mi geliyo cheers yaşasın cheers
burcum
burcum

*ßu ßi® HaYaL* Empty
MesajKonu: Geri: *ßu ßi® HaYaL*   *ßu ßi® HaYaL* Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 12:34 pm

evet hadi gelsin Very Happy

*ßu ßi® HaYaL*
1 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki