Hayat ve Nefes
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayat ve Nefes

Hayat'a Bir Nefes'lik mola...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

beyonce

5 posters
YazarMesaj
büşra luck
..::Yeni Yıldız::..
büşra luck

beyonce Empty
MesajKonu: beyonce   beyonce Icon_minitimePaz Haz. 13, 2010 5:15 pm

Beyoncé Giselle Knowles Carter, (d. 4 Eylül 1981) Amerika doğumlu R&B şarkıcısı, aktris ve söz yazarıdır. Houston, Teksas'da doğup büyüyen Beyoncé, okullarda birçok şarkı yarışmalarına katıldı. Beyoncé 1990'larda kurulan Destiny's Child adlı grubun lideri olarak şöhret kazandı. Sony'ye göre, Beyoncé grup albümlerinin satışı toplamıyla 100 milyondan fazla sattı.

Destiny's Child ara verdiği sırada, Beyoncé ilk albümü Dangerously in Love'ı 2003 yılında çıkardı.Albüm o yıl çıkan en başarılı albümler arasında yer aldı ve solo çalışmalarındaki göstereceği başarıların sinyallerini verdi.2004 yılında Beyoncé, "Crazy in Love" ve "Baby Boy" hitleriyle 4 kere Grammy kazandı. 2005 yılında Destiny's Child'ın ayrılmasından sonra, daha kolay bir şekilde ikinci solo çalışması olan B'Day'i 2006 yılında çıkardı. Albüm Billboard listelerinde 1 numara oldu ve "Déjà Vu", "Irreplaceable" ve "Beautiful Liar" şarkılarının prodüktörlüğünü üstlendi. 2008 yılında "If I Were a Boy", "Single Ladies (Put a Ring on It)", "Halo" ve "Sweet Dreams" gibi hit şarkılarının bulunduğu üçüncü solo albümü olan I Am… Sasha Fierce'i çıkardı. Beyoncé böylelikle "Hot 100" listesinde beş tane 1 numara single ile 2000 yılı içerisinde en çok 1 numara şarkı çıkaran ikinci kişi ünvanını aldı.Ayrıca 2010 Grammy Ödüllerinde 6 dalda birden ödül almıştır

Rekorları
Amerika'da Son 10 yılın en çok 1 numara hitine sahip iki bayan şarkıcıdan biri

-Amerika'da son 10 yılın en çok Top 40/Top20/Top 10/Top 5 hitine sahip bayan şarkıcı

-Sports Illustrated gibi prestijli bir derginin kapağını süsleyen tek şarkıcı... Devamını Gör

- Aynı hafta 1 numara filme (Pink Panther) ve 1 numara şarkıya(Check On It) sahip tek şarkıcı

-ASCAP Pop Müzik Ödüllerinde Yılın Şarkı Sözü Yazarı ödülünü kazanan ilk siyahi şarkıcı

-Elvis Presly'den sonra aynı hafta hem Amerika'da hem İngiltere'de 1 numara albüme sahip ikinci şarkıcı/ tek bayan sanatçı/en genç sanatçı

-American Music Awards'da En İyi Uluslararası Sanatçı ödülünü kazanan ilk bayan sanatçı/ en genç sanatçı

-Tüm zamanların en çok satan bayan grubunun baş vokali

-Billboard’ın tarihinde ilk defa bir albümden çıkan(I Am Sasha Fierce) 6 single da R&B 100 listesine girmeyi başardı.

-2000li yılların en iyi 100 şarkısı listesinde Crazy In Love single ı 4. sıradaydı.Ayrıca listede Irreplaceable adlı şarkısı ve grubu Destiny’s Child’ın hitleri Say My Name ve Independent Woman şarkılarıda yer almaktadır.

-Madame Tussaud Mumya Heykeli Müzesinin her şehrinde heykeli bulunan tek ünlü/sanatçı

-Bir gecede en çok grammy ödülü alan kadın sanatçı (6 Grammy)

-Hem solo hem de grup olarak 10 hafta veya daha fazla 1 numarada kalmayı başaran tek sanatçı

-Hem İngiltere hem de Amerika single listelerinde hem albümü hem de single'ı aynı anda 1 numarada olan tek bayan şarkıcı/ 5 sanatçıdan biri

-Youtube'da videoları en çok izlenen 7. şarkıcı. En çok izlenen genel videolarda 15. başlık

-Billboard listelerinde Mariah Carey'den sonra en çok 1 numarada kalan bayan sanatçı/ Son 10 yılda en çok 1 numarada kalan bayan sanatçı

-Forbes'ın 2008'de yayınladığı listede İnternette Hakkında En Çok Konuşulan Kişi

-Music Choice'a göre 2007'nin En Çok Talep Edilen Kişisi

-Single Ladies (Put a Ring On It) Rollings Stones tarafından 2008'in şarkısı seçildi. Şarkı MTV tarafından 2.liğe layık görüldü.

-2008'e kadar yedi ödülüyle Son 10 Yılın En Çok MTV Video Music Awards ödülüne sahip bayan şarkıcı. Bu yıl ise 9 dalda aday!

-Beyoncé ve Jay Z Forbes dergisinin en çok kazanan çiftler listesinde başı çeken ilk siyahi çift.

-2007'de Askmen.com'un En Çok Arzulanan Kadınlar listesinde 8.5 milyon gibi rekor bir oyla birinci oldu. Üstelik Beyoncé 1. olan ilk ve tek siyahi ünlü.

-2008 World Music Awards'da Sanata En Büyük Katkı efsane ödülünü kazanan en genç sanatçı.

-Beyoncé,neredeyse çıkardığı her single ile en az gold ödülü alan sayılı sanatçılardan.(Gold ödülü minimum satışlara verilir.Beyonce daha çok platin almıştır.Platin yüksek satışlara verilir.)

-Şarkı sözü yazarı olarak,yazdığı ya da yazılmasına katkıda bulunduğu şarkıların 1 numaraya çıkması bakımından müzik tarihinde 3. bayan şarkıcı.

-2009 yılında Billboard tarafından Yılın Kadını seçildi.

-Single Ladies (Put a Ring On It) internette en çok izlenen ikinci müzik videosu. (1. Crank Dat,Soulja Boy 3. Thriller,Michael Jackson)

-Amerika'nın ilk siyahe cumhurbaşkanının göreve gelme töreninde At Last ile unutulmaz bir ana imza attı.

-3 kere Altın Küre'ye 1 kere de Oscar'a aday oldu.

-2005 Oscar'ın üç aday şarkıyı sahneleyerek,Oscar tarihinde bir gecede en çok şarkı sahneleyen kişi oldu.

-Pepsi,Loréal,Tommy Hilgifer,Armani gibi önemli markaların defalarca reklam filminde yer aldı.

-Forbes dergisinin 2008-2009 87milyon dolarla En Çok Kazanan Ünlüler listesinde dördüncü,En Çok Kazanan Müzisyenler listesinde üçüncü,30 Yaşın Altındaki En Çok Kazanan Ünlüler Listesinde ise birinci oldu.

-Destiny's Child Billboard ödüllerinde Yılın Sanatçısı ödülünü iki yıl arka arkaya(2000-2001) kazanan ilk sanatçı.

-2005 World Music Awards'da ve 2004 Billboard Music Awards'da Destiny's Child En Çok Satan Bayan Grup seçildi ve onurlandırıldı.

-Independent Woman Part 1, Bir Bayan Grup Tarafından En Çok 1 Numarada Kalan Şarkı rekoru ile Guiness Rekorlar Kitabı'nın 2000-2001 sayısına girmey başardı.

- Ürettiği Bootylicious kelimesi Oxford Resmi sözlüğüne girdi.

-Beautiful Liar, 98 numaradan 3 numaraya sıçrayarak Billboard Hot 100 tarihinin en büyük sıçrayışını (95 basamak) gerçekleştirdi.

-B'day,2006'da ilk haftasında en çok satan bayan albümü oldu.

-Single Ladies(Put a Ring On It) 2009 MTV Video Music Awards'da Bir Klip İçin En Çok Adaylık rekorunu 9 dalda adaylığı ile kırmış bulunmakta.

-Amor Gitano ile İspanya'da 2008'in en çok satan Amerikan kökenli sanatçı oldu.

-Dangerously In Love,Entertainment Weekly tarafından son 25 yılın en iyi 19. albümü seçildi. Aynı listede Destiny's Child albümü The Writings On The Wall 95. sıradaydı.

-Rock N Roll Hall Of Fame,Dangerously In Love'ı rock'n'roll müziğinin yapıtaşlarından birisi seçti.

-Irreplaceable Billboard tarafından 2007'de Yılın Şarkısı seçildi.

-Beyoncé'nin Box Office'de üç filmi 1 numaraya ulaştı. Austin Powers:Goldmember,The Pink Panther ve Obsessed.

-NAACP Image Award tarafından 2004'te Yılın Performans Sanatçısı seçildi ve bunu kazanan en genç sanatçıydı.

-315 milyon dolar kazanç sağlayarak Mademan.com'da Dünya'nın en zengin 6. şarkıcısı seçildi! Listede Madonna,Jay-Z gibi isimlerde yeralıyor! Grubu Destiny's Child ile 100 milyon sattı ve şuan dünyada en zengin genç bayan sanatçı.

-Sony'nin raporlarına göre 2008-2009 yıllarında Türkiye'de yayınlanan 100 yabancı albüm içerisinde en çok satan albüm "I Am...Sasha Fierce" oldu.
koke
..::Pembe Yıldız::..
koke

beyonce Empty
MesajKonu: Geri: beyonce   beyonce Icon_minitimePaz Haz. 13, 2010 9:06 pm

pek sewmem ben bu gacıyıı. ama bu sayfaya tekrar ugrayacagını bıldıgmdenn. sana haber bırakymm ben Smile Smile
AşKın AyaK İzLeri
yeni hiayee açtım. umarım begnırsın kuşumm Very Happy
çalışkan periler bölümün de I love you
büşra luck
büşra luck

beyonce Empty
MesajKonu: Geri: beyonce   beyonce Icon_minitimePaz Haz. 13, 2010 9:08 pm

ben seviyorum bu gacıyı yaa Very Happy
şimdi hikayene uçuyorum kuşum lol!
koke
koke

beyonce Empty
MesajKonu: Geri: beyonce   beyonce Icon_minitimePaz Haz. 13, 2010 9:11 pm

büşra luck demiş ki:
ben seviyorum bu gacıyı yaa Very Happy
şimdi hikayene uçuyorum kuşum lol!
tmm kuşum Smile Smile
kakoLu_pudinq
kakoLu_pudinq

beyonce Empty
MesajKonu: Geri: beyonce   beyonce Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 12:01 pm

Ay ben bu kadına bayılırım I love you Saol bebeğim Very Happy Very Happy I love you
büşra luck
büşra luck

beyonce Empty
MesajKonu: Geri: beyonce   beyonce Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 1:26 pm

aynen cnm ya
o kadar rekoru falan varki
çok mükemmel bir kadın
rica ederim Very Happy
kakoLu_pudinq
kakoLu_pudinq

beyonce Empty
MesajKonu: Geri: beyonce   beyonce Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 3:00 pm

Bencede ya ım... kaç tane grammy ödülü vardı Very Happy hatırlayamadım şimdi ama baya çoktu Smile
_KüBrA_
..::Beyaz Yıldız::..
_KüBrA_

beyonce Empty
MesajKonu: Geri: beyonce   beyonce Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 3:57 pm

bu kadının şarkıları güzel ama lady gaga ile yaptığı şarkıları sevmiyorum uçmuşlar resmen Very Happy Very Happy
sweet dreams şarkısını seviyorum
büşra luck
büşra luck

beyonce Empty
MesajKonu: Geri: beyonce   beyonce Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 8:39 pm

ipeğim yukarıyı okursan orda var zaten ödülleri
kübiş gerçekten uçtu bunlar ama hep lady gaga'nın suçu
yeni klibi o dereceki herhalde türkiye'de yayınlanmaz affraid
hotaru_edward
hotaru_edward

beyonce Empty
MesajKonu: Geri: beyonce   beyonce Icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 8:48 am

abim dinlerse benim yanımda bende mecburi dinlerim lol!
yani ne severim beyonce*nin şarkılaını ne de sevmem santa
büşra luck
büşra luck

beyonce Empty
MesajKonu: Geri: beyonce   beyonce Icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 9:32 pm

ben seviyorum yaa Very Happy
_KüBrA_
_KüBrA_