Hayat ve Nefes
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayat ve Nefes

Hayat'a Bir Nefes'lik mola...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Jean -Chrıstophe Grange

+2
koke
ssSeBoSss
6 posters
YazarMesaj
ssSeBoSss
..::Yeni Yıldız::..
ssSeBoSss

Jean -Chrıstophe Grange Empty
MesajKonu: Jean -Chrıstophe Grange   Jean -Chrıstophe Grange Icon_minitimePerş. Haz. 03, 2010 4:08 pm

Fransız yazar Jean-Christophe Grangé 1961’de Paris’te doğdu. Serbest gazeteci olarak çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı.

Leyleklerin Uçuşu adlı ilk romanı 1994'te yayımlandı. Bu kitap Fransa'da 450000 adet sattı ve sekiz bölümlük bir TV dizisi haline getirildi.

Yazarın ikinci eseri Türkiye baskısını Şubat 2001'de yapan ve 20 dile çevrilen Les Rivières pourpres (Kızıl Nehirler)'di. Roman beyazperde'ye taşındığında yönetmen koltuğunda Mathieu Kassovitz vardı. Başrollerde ise Jean Reno ve Vincent Cassel yer aldı.

Grangé'ın üçüncü romanı Le Concile de Pierre (Taş Meclisi) eylül 2000'de piyasaya çıktı ve Fransa'da kısa sürede 150000 adet sattı. Türkiye'de Ağustos 2001'de yayımlandı. 2006 yılında Stéphane Cabel ve Guillaume Nicloux tarafından senaryolaştırılan kitap, Guillaume Nicloux yönetiminde sinemaya uyarlandı. Filmin oyuncu kadrusnda Monica Bellucci, Catherine Deneuve, Moritz Bleibtreu, Sami Bouajila, Elsa Zylberstein, Nicolas Thau, Tubtchine Bayaertu, Laurent Grévill gibi güçlü isimler yer aldı.

2001 yılında vizyonda yer bulan Vidocq filminin senaryosunu Pitof ile birlikte yazdı.

2003 yılında L'Empire des loups - Kurtlar İmparatorluğu (roman)'nu yayımladı. Eser 2005 yılında Chris Nohan'ın yönetmenliğinde beyazperdeye aktarıldı. Kurtlar İmparatorluğu (film)'nda Jean Reno'nun yanı sıra Emre Kınay da yer aldı. Kitabın Türkiye baskısı Temmuz 2003'te yapıldı.

Grangé'ın bir yıl gibi kısa bir sürede kaleme aldığı La Ligne Noir (Siyah Kan) ise Mayıs 2005'te yaptığı ilk baskısı ile raflardaki yerini aldı.

Yazarın sondan bir önceki eseri olan Les Serment des Limbes (Şeytan Yemini) Türkiye'de ilk baskısını Ağustos 2007'de yaptı. Yazarın son eseri Koloni ise 2009 ağustos ayında Türkyede satışa çıktı

Bunların yanı sıra yazarın Zener'in Laneti/Sibylle isimli bir çizgi roman çalışması da bulunmaktadır.
koke
..::Pembe Yıldız::..
..::Pembe Yıldız::..
koke

MesajKonu: Geri: Jean -Chrıstophe Grange   Jean -Chrıstophe Grange Icon_minitimePerş. Haz. 03, 2010 4:18 pm

bu adamın ısmını ilk defa duyuyorum ben.
ama kıtapları baya satıyomuşş demk ıyı bır yazarr. Very Happy Very Happy
bide seboşumm paylaştıı yane bu yazara dıyecekk yok Very Happy
pitt tattlımmmm Very Happy
_KüBrA_
..::Beyaz Yıldız::..
_KüBrA_

MesajKonu: Geri: Jean -Chrıstophe Grange   Jean -Chrıstophe Grange Icon_minitimeC.tesi Haz. 05, 2010 3:19 pm

daha önce hiç duymamıştım Smile
paylaşım için teşekkürler ablacım Smile
Desert rose
Desert rose

MesajKonu: Geri: Jean -Chrıstophe Grange   Jean -Chrıstophe Grange Icon_minitimeC.tesi Haz. 05, 2010 6:26 pm

ayy ben okudum 3-4 kitabını...süper yazıo bu adam da Smile
çok heycanlıı..bi bakın derim been Smile
büşra luck
büşra luck

MesajKonu: Geri: Jean -Chrıstophe Grange   Jean -Chrıstophe Grange Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 2:57 pm

ahanda benim yazar
bitiyorum kitaplarına çok akıcı ve sürükleyici yazıyor
zaten kitaplar pariste geçiyor
ve benim paris aşkım artıyor ve okumadan duramıyorum Laughing
Taylor^^mm
Taylor^^mm

MesajKonu: Geri: Jean -Chrıstophe Grange   Jean -Chrıstophe Grange Icon_minitimeC.tesi Haz. 12, 2010 11:06 pm

bu adamda süper yazıyo ya
en çok taş meclisini beğendim ben (:
büşra luck
büşra luck

MesajKonu: Geri: Jean -Chrıstophe Grange   Jean -Chrıstophe Grange Icon_minitimeC.tesi Haz. 12, 2010 11:56 pm

taş meclisi ve şeytan yemini süper Very Happy
_KüBrA_
_KüBrA_

MesajKonu: Geri: Jean -Chrıstophe Grange   Jean -Chrıstophe Grange Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 3:44 pm

ilk defa duydum ben bu yazarı Smile
ama kitapları hoşuma gitti Very Happy

Jean -Chrıstophe Grange
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ölü Ruhlar Ormanı /Jean-Christophe Grange
» grange-şeytan yemini