Hayat ve Nefes
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayat ve Nefes

Hayat'a Bir Nefes'lik mola...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...

+9
e/b/u/s
_KüBrA_
hotaru_edward
mavitunam
Alice Cullen
MeLanKoLiq
koke
q.a.m.z.e.
ssSeBoSss
13 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
YazarMesaj
hotaru_edward
..::Pembe Yıldız::..
hotaru_edward

Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Empty
MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 12:01 pm

seboş abla özür dilerim merakıma yenik düşmüşütm okudum ben buralarını ama süperdi duygulanmıştım hadş be koçum yürü git evine yaban ellere koma kendini diye bi sürü abuk subuk şeyde sölemiştim lol!
_KüBrA_
..::Beyaz Yıldız::..
_KüBrA_

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 2:58 pm

ablacım yaa bu bölüm de edwrad çok sinir etti beni
bella nın unutmayacağını anladığı halde geri dönmüyor Sad
ellerine sağlık ablam yb please Very Happy Very Happy
ssSeBoSss
..::Yeni Yıldız::..
ssSeBoSss

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 2:55 pm

9.bölüm

JASPER

“Gelemem Jasper,yapamam bunu. Tüm bunlar, yaşadıklarımız, hissettikleriniz, hissettiklerim, düşünceleriniz her şey çok ağır gelir bana. Kendi düşüncelerime bile dayanamıyorum çoğu zaman. Bir de sizlerle olursam sizleri de üzerim, kırarım… Beni böyle görmek zaten evdekileri yeterince üzecek. Onları da yaşadıklarıma ekleyip üzemem. Her gün benimle birlikte üzülmenizi istemiyorum.”dedi Edward. Sesinin tonundan aslında gelmek istediğini anlamıştım. Ama belki de henüz kendini o kadar güçlü hissetmiyordu.
“Sen bilirsin Edward. Ama şunu aklından çıkarma annen, baban ve kardeşlerin sen yanlarında yokken gülüp eğlenmiyorlar. Senden çok da farkımız yok aslında…”onu ne kadar üzse de kararını vermişti ne de olsa. En azından benimle birlikte gelmeyecekti eve.
“Edward kendini kandırma olayını düşündün mü?? Biraz ağır oldu anlatma şeklim biliyorum ama düşünmeni istedim sadece biraz.” Artık rahatça sorularıma cevap vereceğini bildiğimden çekinmeden, aklımdakileri saklamadan soruyordum.
“Düşündüm Jazz .Haklısın belki de beni unutmayacak hiçbir zaman.Ama ona beni unutabilme şansını vermeliyim, böyle bir ihtimal her zaman var çünkü.Onsuzluk çok ağır ama onun için buna dayanabilirin.Bensiz mutlu olabilmesi için küçücük bir ihtimal için bütün sonsuzluğumda bu acıyı çekebilirim.Kendine bir şey yapmayacağını biliyorum en azından.Ve yaşadıkça,yanında ben olmadan geçirdiği her gün benden uzaklaşacak,bunun olabilme ihtimalini göz ardı edemem.Onu çok özlesem de kendi bencilliğim yüzünden onun bensiz mutlu bir hayat şansını elinden alamam.Çünkü benim hayatım ona mutluluktan çok tehlike getiriyor. James olayında da böyle olmadı mı?? Benle olduğu sürece tam anlamıyla mutlu olamaz.Ben ise onun şu dünyada ki en mutlu insan olmasını istiyorum.Mike Newton’la bile benden daha mutlu bir hayat geçirebilir.Anlıyorsun beni, biliyorum…”çok üzgün olduğunu biliyordum .Ne yaparsam yapayım bu üzüntüsü geçmeyecekti bunu da biliyordum ve hepsinin sorumlusu bendim.Lanet olası kan tutkum yüzünden ne hallere getirmiştim hepsini.Kendimi hiç affetmeyeceğim…
“Jasper yeter böyle düşünmeye devam ettiğin sürece nasıl dönmemi beklersin ki.Artık kendini suçlamaktan vazgeç lütfen.Tüm bu konuşmaların başına döneriz yoksa bu olanların sebebi bendim.Bunu sende böyle kabul et çünkü ben hiçbir zaman suçlamadım zaten. Düşüncelerinde de kendini suçlama izlerini sil lütfen.Bunları duymak beni çok üzüyor.”diyordu Edward ama o an ben başka bir şeyin farkına vardım Edward çok haklıydı evdeki herkes çoğunlukla bu olayları düşünüyordu.Herkes bir üzüntü içerisindeydi
“Haklısın Edward bu ara eve gelmemen daha iyi olur. Seni şimdi daha iyi anlıyorum.Herkesin aklını okumak…Onların ne düşündüğünü, neye üzüldüğünü bilmek… Normalde bile zorken şu an enin için kat kat zor olacaktır.Ben evdekilere bunları söyleyeceğim.Gelme ihtimalin olduğunu ama bunun düşüncelerimizi toparlamamıza bağlı olduğunu söyleyeceğim.Onlarda böylece bu ihtimale tutunup mutlu olmaya başlayacaklar.Tabi bu ihtimalin az olduğunu söylemeyeceğim.”deyip tepkisini bekledim.
“Gelme ihtimalim düşük değil jazz.Ama bu ara yapamam.senin düşüncelerinin beni ne kadar yorduğunu tahmin edemezsin.Yanlış anlama bunları düşünmen normal ama ben dayanamıyorum ve evde benzer şeyleri düşünen 6 zihin birde ben ve en kötüsü ben Bella’nın yokluğunu yaşarken hissettiklerimin etkisi…Hepsini birden kaldıramam şu an…Ama dediğim gibi eve dönme ihtimalim düşük değil merak etme” dedi ve gülümseyerek baktı bana.Yanına geldiğimden beri ilk defa içten gülüyordu.Sanırım buraya gelmekle en doğru şeyi yapmıştım.Ama gitme zamanım gelmişti.
“Ben gitsem iyi olacak artık,sende inzivaya çekilmeye devam et.”
“Hemen gitmek zorunda değilsin.Gelmişken kal istersen biraz.Burada çok farklı av seçenekleri var ben pek avlanmadığımdan hepsini sana bıraktım.” gözlerinde ve gülümsemesinde alay vardı.
“Aslında buranın nüfusu çok fazla zaten biraz azaltmak lazım aslında haklısın belki de” diyip kahkaha attım ve devam ettim “Ama maalesef ben geyik, ayı ve arada şansa denk gelirse dağ aslanına mecburum.Bu arada sen yokken dağ aslanları benim” deyince o da bir kahkaha patlattı.
“Hadi Edward en yakın zamanda seninde yanımızda olmanı ummuyorum.”
“Evdekilere onları çok özlediğimi söyle.Emmett’in o saçma esprilerini bile özlediğimi söyle.Esme’ye onun üzülmesine dayanamayacağımı ve hiçbir zaman bir evladını daha kaybetmeyeceğini söyle onu çok sevdiğimi de.”biraz durdu kendini toparlamaya çalışıyordu sanırım.ve devam etti
”Küçük cadıma da söyle geleceğime bakıp bakıp beni aramasın.Hayır bir şey göremediğini zaten biliyorum” gülüştük karşılıklı onu böyle gördüğüme mutlu olmuştum.Yanına geldiğimden beri ilk defa mutluluğa benzer duygular hissediyordu.
“İyi ki geldin Jazz beni çok rahatlattın. Söylediklerini daha da ayrıntılı düşüneceğim.”
“Biiyorum…”deyip güldüm ve koşmaya başladım.
Edward çok geçmeden eve dönecek gibi hissediyordum.Ama bakalım ne zaman ???
ALİCE
Bir an gözlerim geleceğe daldı yine.Sadece “hey millet!!! “ diyebildim.
Herkes hemen yanıma toplanmıştı
“Jasper dönüyor.Yarına burada olur” dedim.Hepsi suratıma bakmaya devam ediyordu.Neyi merak ettiklerini biliyordum ama verecek cevabım yoktu onları sevindirecek.Esme dayanamadı sonunda
“Ya Edward ??” sesi oldukça üzüntülüydü
“Jasper tek dönüyor Esme maalesef.Tersinin olmasını çok isterdim ama böyle…”
Sadece içini çekti Esme ve çalışma odasına geçti o sırada “En azından Jasper dönüyor” dediğini duydum…
koke
koke

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 2:57 pm

ilk yorummmm. lol!
koke
koke

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 3:04 pm

çok gzll bölümmüşşş. Smile
edd dönsünn yeter artık yaa. ama okurkenn edd ın gülmesii benı burda sewndırıyoo o derece hoşumaa gıttı. seboşummssüppersinn Smile
yb ısterımmm Very Happy
hotaru_edward
hotaru_edward

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 3:04 pm

kaçtı iyi mi =/
neyse bölüm süperdi seboş abla bounce
ve ikinci yorum yani inş. cheers
MeLanKoLiq
MeLanKoLiq

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 4:52 pm

ühüüüüüüüüüüü bu ne ya 3. yorum Sad
annem harikaydı ellerine sağlık süüper bounce
esme üzülme aşkım dönecek yakında merak etme sen Rolling Eyes
annem yb sabırsızlıkla bekliom lol!
burcum
burcum

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePerş. Haz. 17, 2010 4:13 pm

ayy buı edin melankolik halleri beni deli ediyo ne inat adm ya daha aynı lafları diyo ya ne kadar kıtsınnn ed ayrıca ne kadar saf basmıyo mu bellanın sensiz mutlu olamayacağına kafan hayır basmıyo söyle ben bastırıcam bücürmüde üzüyosun sne zaten canıı sıkıyosun val vampir mampir dinlemiycme dalıcam sana hıh Very Happy jass sende kendine kızıp durma öff dövücem he kan tuttkun da kan tutkun ne yapıcaktın sanki bana benim için yaprak sarma neyse snein içinde 0 RH + aynı şey yani dimi hahaha Very Happy
büşra luck
büşra luck

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePerş. Haz. 17, 2010 5:25 pm

bu jasper beni delirtiyor yaa Mad
ed artık dön lütfen
ablam bölüm süperdi ama yaa bounce
Black Angel
Black Angel

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimeCuma Haz. 18, 2010 5:09 pm

oww hikayelerimizde burada daha yenileri de vardır umarım tam benlki yaa Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 95977
ssSeBoSss
ssSeBoSss

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimeCuma Haz. 18, 2010 5:12 pm

Ela ablam yenilerimizde var olma mı Very Happy
Senden de bekliyorum ben hatta Very Happy
Alice Cullen
Alice Cullen

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimeC.tesi Haz. 19, 2010 4:10 pm

neyse edward artık cok takılmaz oradakı ızbe yerde ellerıne saglık sebos cok guzel bı bolumdu
_KüBrA_
_KüBrA_

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 3:03 pm

ablacım bölüm çook güzeldi
çok beğendim
yb istiyorum Smile
Alice Cullen
Alice Cullen

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 3:59 pm

sebos uzun zmndır bolum eklemıyormussun sen yaaa
ssSeBoSss
ssSeBoSss

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 10:07 pm

10.bölüm

ALİCE
Yeni taşındığımız ev forks'taki gibi değildi.Kafamı dinleyeceğim bir oda bulamamıştım burda.Forksta çatı katında kendimi çok rahat hissediyordum ama burda o şansım yoktu.Jasper yokken odamda durmak da istemiyordum.Edward'ın odasına gittim bu yüzden.Bu odanın manzarası ve Edward'ın odası olması beni çok rahatlatıyordu.müzik setine elime gelen ilk cd yi koydum ve sesini açtım.Bu Edward'ın Bella'ya hediye ettiği cd nin bir kopyasıydı...herşey gibi o cd yi de saklamıştı Bella'dan...
Jasper sabaha karşı burada olacaktı.Edward kararını değiştirmemişti,inatçılıkta gerçekten de üstüne yok. Onu ne kadar özlediğimi anlayabileceğini hiç sanmıyorum.Zaten Bella'nın yokluğunu yaşamak zor gelirken şimdi Edward'ın yokluğunu da yaşamak zorundayım.Bir de jasper Edward'la konuşurken "gitmeyi"düşünmüştü.Tek başına yaşamayı,bizden uzakta...sonradan vazgeçti bundan ama bunu düşünmüş olması hakkında uzun uzun konuşacaktık!!!
Edward doğtu yaptığını düşünüyordu Bella'yı bırakarak.Neye göre doğrudan bahsediyor bilmiyorum gerçekten.Edward'a söz vermiştim Bella'nın geleceğine bakmayacağıma dair.Ama bu ara bakmak için aşırı bir istek duyuyordum.Keşke söz vermeseydim.Bella benim en yakın arkadaşımdı ve şuan nasıl olduğunu bilmiyordum.Bazen keşke diyorum kalksam gitsem Bella'nın ynına.Ama eğer Edward'ın dediklerine inanıp bizi unutmaya başlamışsa bu yaptığım çok büyük bir hata olur o zaman.Ah bella...Sakar arkadaşım benim.Onun yanında olmayı ne kadar isterdim.onun o berbat moda anlayışına bile katlanabilirdim.Ama Edward buna izin vermedi.Oysa ben görmüştüm Bella bizden biri olacaktı.Vampir olacak ve bu ona çok yakışacaktı.Belki de ailede Rose'dan sonra en güzel o olacaktı.Ve Edward'la çok mutlu olacaktı,tün bunları görmüştüm.Ama Edward onun sonsuzluğa sıkışıp kalmasını istemediğinden izin vermedi bunlara.Biz ruhlarımız için hiç bir hakka sahip olamadık ama Bella'ya bile bile bunu yapamam demişti.Haklı belki de kendince...
Ama ben nedense Bella'nın Edward'sız mutlu olacağına inanamıyorum.Kimbilir belki de inanmak istemiyorum.Belki de çoktan bizi unuttu Bella...Beni,Edward'ı unuttu.Belki de unutmadı ama nefret ediyor bizden.Gerçi benim güzel arkadaşım kimseden nefret etmez.Hele bizden hiç nefret edemez.Sinirlenmiştir en fazla...Sinirlendiğinde de suratımıza bakmamayı tercih eder hep.Çünkü suratımıza bakınca özellikle de Edward'ın ,hemen sakinleşiveriyor.Bunlar aklıma geldi yine her geceki gibi, gülümsemeye başladım.Ama sonra durdum; yine eraber olabilecekmiydik acaba,onunla vakit geçirebilecekmiydim yeniden??Yoksa tüm sonsuzluğumuz boyunca ailemizden uzaklaştırdığımız biricik insan kardeşim olarak mı kalacaktı Bella??Ah bella...kesin bir karar vermeni bekliyorum.ÇÜnkü ancak kesin bir karar verdiğinde bunu ister istemez görebilirim ve sen aylardır yapmıyosun bunu...
Ve Edward...Lütfen artık o da eve dönme kararını versin.Buraya geldikten sonra Bella'ya dönmek konusunda daha çok ikna oılacağını biliyorum ...
ESME
Çalışma masamın başında oturmuş çizim yapmaya çalışıyodum.Dikkatsiz olsam da yaptığım işin düzgün olsam da emindim.Ama aklımdan çok farklı şeyler geçiyordu.Edward dönmüyordu...Az da olsa Jasper'ın onu ikna edebileceğini düşünmeye başlamıştım.Ama olmadı Jasper tek dönüyor.Ama en azından o dönüyor.Şuan hiçbirinin burdan uzaklaşmasını istemiyorum.Sanki bir giden bir daha dönmeyecekmiş gibi geliyor.Bunları düşünürken Carlisle içeri girdi;ona doğru baktım.Bakışımdan ne düşündüğümü anladı her zamanki gibi:
"Hayatım artık kendini bu kadar yıpratma lütfen.Bak jasper gelince anlatacak neler olduğunu.Kimbilir belki de dönecektir Edward."
"Ah Carlise.Edward'ı tanıyoruz.Verdiği kaerarı uygulamak konusunda emin ise yıllarca bizden uzak yaşayabilir.Dayanamam buna Carlisle.Çok korkuyorum onu kaybetmekten."ağlayabilsem ağlardım şuan.Beni böyle görmek onu da çok üzüyordu biiyorum.Zaten Edward ve Bella'nın yokluğuna en az benim kadar üzülüyordu bir de benim bu hallerime üzülüyodu.Ama elimden bir şey gelmiyordu.
"Bak canım Edward şu an kendi için iyi olanı yapmaya çalışıyor.Ama şundan eminim ki Jasper'ı gördükten sonra bize olan özlemi daha çok artacaktır.Ve Bella'ya dönmek için olmasa bile bizi görmek için dönecektir, biliyorum..."Doğruyu söylediğini biliyordum.Carlisle bana asla yalan söylemezdi.Yanına gidip sarıldım ona
"lütfen hayatım lütfen ailemizde eksiklik olmasun.Çocuklarımdan birinin yokluğuna daha katlanamam.Zaten Bella'nın yokluğu ağırken başka bir gidişi kaldıramam ben.Bir vampir için bile çok ağır tüm bunlar."
"Sen hiç merak etme canım bir daha aynı acı yaşanmayacak,bana inanmıyormusun??" dedi ve yüzüme bakıp güldü sonra sarıldı ve saçlarıma bir öpücük kondurdu.bende ona daha sıkı sarıldım ve :
"İnanmaz olur muyum "deyip güldüm.
O sırada Alice'in sesini duyduk
"Jasper 5 dakikaya kalmadan burda olacak"Alice'in sesiyle kendime gelmiştim.Neredeyse sabah oluyordu.Hemen salona indik.Herkes ordaydı ve Jasper'ı bekliyordu.
Jasper içeri girdi ve hemen Alice'in yanına gitti.Alice ise gayet ciddi bir biçimde
"sonra hasret gideririz jasper neler olduğunu anlatırmısın lütfen??"
Alice'in bu davranışının sebebini sormalıydım garanti bir şey olmuştu.O sırada Emmett
"Hadi dostum neler konuştunuz nasıl ne yapıyo anlatsana??" diye sıraladı soruları.Emmett'a bir bakış attım ve gidip Jasper'a sarıldım
"Hoş geldin oğlum.Seni dinliyoruz..."dedim.
Kimse daha fazla dayanamayacktı...
Alice Cullen
Alice Cullen

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 10:08 pm

tostumu yıyordum goremedım ılk yorumu kım aldı yaa Smile Smile

En son Alice Cullen tarafından Paz Haz. 20, 2010 10:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
koke
koke

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 10:09 pm

yaa nasıl lanlaşmaaa buuuuuuuuuu yaaaaaaaa
ikinci pufff.
büşra luck
büşra luck

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 10:14 pm

of yinemi tost yiyodum durumu burak abi lol!
koke
koke

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 10:15 pm

jasperr anlatt hadee. yada sen anlatamadann edd ım gelsınn heheyy Smile
seboşumm çok gzll olmuşş Smile
ssSeBoSss
ssSeBoSss

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 10:16 pm

eliiiifff bu sfeer anlasmadık hakkaten hee ben ekledim kimseye haber vermeden indekse kostum baktım burak kapmıs hahahaha
koke
koke

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 10:16 pm

Alice Cullen demiş ki:
tostumu yıyordum goremedım ılk yorumu kım aldı yaa Smile Smile
beyefendıyee bakk.. ilk yorumu kapmış bide bızlee dalga geçiyoo zu hahaha
Very Happy Very Happy Very Happy :uuu:
Alice Cullen
Alice Cullen

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 10:17 pm

sebos cok tesekkurler bolum ıcın
bu sıkıcı gunde guzel nadır olaylardan bırı ellerıne saglık
tekrar tekrar ve tekrar ama ben hemn bı bolum da ıstıorum
bunu soyler soylemez hadı lan oradan dedıgını duyar gıbıyım ama ne yapım bu hıkayeyı cok sevıorum

dalga gecmek yok boyle sacma seyler yazınca twı de banlanırsın dıolardı
burada ıns banlamazlar
koke
koke

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 10:19 pm

ahaah burda ban dıye bişe yok Smile
neyseki rahatızz. istediğim kadar flood bile yapabılıorumm Very Happy Very Happy
büşra luck
büşra luck

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 10:22 pm

ablam eline sağlık bölüm çok güzeldi
artık gelsin edward yaa
ama gerçekten bu sitede olmak çok güzel sanki ayrı bir yerdeyiz
sadece bizim için gibi
flood sorunu ve çok şükür banla ilgili bir sorunumuz olmadı Like a Star @ heaven
ssSeBoSss
ssSeBoSss

MesajKonu: Geri: Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...   Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık... - Sayfa 8 Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 11:40 pm

bu lafların üzerine ben bir kaç ban yapıyomusum hemen hahahaha
Aile sitesi burası rahat olun beyaa Very Happy

Jasper\'ın ağzından Forks\'tan ayrılık...
8 sayfadaki 10 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
 Similar topics
-
» ayrılık da sevdadandır...